Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieAKTUALNOŚCIZ okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom dziękujemy za miłą współpracę i życzymy, by okres wakacji był dla Państwa czasem odpoczynku i radości.

Naszym Uczniom życzymy bezpiecznych, niezapomnianych wakacji, pozytywnych wrażeń z zaplanowanych wyjazdów i bezpiecznego powrotu do szkoły. Sprawdźcie, czy pamiętacie, jak bezpiecznie spędzić ten wolny czas! Do zobaczenia 3 września.


Organizacja pracy szkoły w dniu 22.06.2018 r. (piątek)

Przywozy – bez zmian.

8.00 – Msza Święta w miejscowym Kościele

9.00 – spotkanie w sali sportowej

ok. 10.00 – spotkania z Wychowawcami

Odwozy – bez zmian.

Dodatkowe odwozy: 11.00 - Wąsy, 11.30 - Wólka.

Świetlica – bez zmian.
regulamin konkursu


Uczniom naszej szkoły życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji Dnia Dziecka :) Wielu sukcesów, jak najwyższych ocen, radości na co dzień, miłych i oddanych koleżanek i kolegów i spełnienia marzeń!


Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom z okazji ich święta. Życzymy wiele zdrowia, radości z sukcesów Dzieci i jak najmniej codziennych trosk. .


XV Majówka Zaborowska

19 maja 2018 r. na terenie naszej szkoły już po raz 15. odbyła się Majówka Zaborowska - impreza integrująca środowisko lokalne. Te coroczne spotkania są doskonałą okazją do poznania szkoły w Zaborowie, zaprezentowania talentów uczniów, zaangażowania nauczycieli, rodziców i poznania partnerów szkoły więcej


Zapraszamy na Majówkę Zaborowską!
Informacja o dniach wolnych

Przypominamy, że 1 i 3 maja 2018 r. to dni ustawowo wolne od pracy.


Uczniowie klas czwartych przygotowali 27 kwietnia akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Przypomnieli zebranym, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski było uchwalenie tej ustawy. Na scenie pojawił się sam król - Stanisław August Poniatowski w otoczeniu twórców konstytucji. Uczniowie zaprezentowali także wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło wśród nich "Mazurka 3 Maja" oraz wzruszającej pieśni Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie..". "Nauczmy się na pamięć tego kraju" - przekonywali uczniowie, zachęcając do włączenia się w uroczyste obchodzenie dnia 3 maja.

Iwona Jezdychowicz i Ewa Karaszewska


W dniu 26 kwietnia uczniowie z koła biologicznego kl.V-VI razem z nauczycielem prowadzącym zorganizowali występ ekologiczny pt. „Jak rozweselić Ziemię” .

Obchodziliśmy w ten sposób kolejny Dzień Ziemi przypadający co roku 22 kwietnia. Uczniowie wcielając się w rolę niesfornego Jacka i Wacka, pani Ziemi, lasu, rzeki i powietrza opowiadali o stanie naszego środowiska oraz sposobie jego niszczenia. Przedstawienie promowało także właściwe postawy ekologiczne np. segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii czy rozsądne zakupy. W ramach obchodów Dnia Ziemi został także ogłoszony konkurs na plakat o smogu i innych zanieczyszczeniach powietrza.

Urszula Cyga i Dorota Dziedziela
​Od 8 marca do 4 kwietnia 2018 r. trwa rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie.

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019 W GMINIE LESZNO

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej – prowadzonych przez Gminę Leszno

Oświadczenie o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Leszno

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz o niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem

Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka

Oświadczenie rodzica(ów)/prawnego(ych) opiekuna(ów) o zatrudnieniu/nauce/działalności gospodarczej /prowadzeniu gospodarstwa rolnego obojga rodziców/rodzica samotnie wychowującego dziecka

Oświadczenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Wniosek o przyjęcie dziecka do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie.
26 kwietnia 2018 r. w godz. 16:00 - zapraszamy Rodziców na zebrania poświęcone wynikom Dzieci w nauce i zachowaniu.


Nabór na głównego księgowego

Nabór na stanowisko urzędnicze ds. kadr i rachuby płac

Informacja o przebiegu naboru na stanowisko głównego księgowego i na stanowisko ds. kadr i płac


Cross z historią w tle

W imieniu organizatorów V Małych Biegów Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w tym wydarzeniu. Start - 12 maja 2018 r., godz. 14.30. Szczegóły zamieszczono w regulaminie. W imieniu organizatorów V Małych Biegów Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK zapraszamy Uczniów naszej szkoły do udziału w tym wydarzeniu. Start - 12 maja 2018 r., godz. 14.30. Szczegóły zamieszczono w regulaminie w zakładce "Konkursy".

Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych radosnego, wiosennego nastroju oraz miłych spotkań w rodzinnym gronie składają Dyrektor, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie.
Wiosenna przerwa świąteczna - od 29 marca do 3 kwietnia 2018 r.
"Żyj zdrowo i koktajlowo" - pod takim hasłem w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowego Żywienia.

Założeniem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych wśród uczniów. Inicjatorem akcji był Szkolny Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie serwowali własnoręcznie przygotowane koktajle. Wśród składników znalazły się różnorodne owoce, kefir oraz miód. Była okazja do spróbowania różnych połączeń smakowych. Koktajle owocowe to doskonała alternatywa dla nie zawsze zdrowych przekąsek. Są bardzo smaczne i zawierają dużo cennych dla organizmu witamin. Uczniowie ze wszystkich klas bardzo chętnie wzięli udział w degustacji. Zapraszamy do galerii!
W związku z rekolekcjami wielkopostnymi 19, 20 i 21 marca w szkole odbędą się zajęcia opiekuńcze.

Przywozy i odwozy - bez zmian.

Dodatkowe przywozy: 9.50, 11.10 z Wólki, 10.20 , 11.30 z Wąsów.

Opieka w szkolnej świetlicy od godz. 7.15 do godz. 17.00


XIV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego

17 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie odbył się XIV Turniej Tenisa Stołowego. Już od 9.00 prowadzono zapisy do siedmiu kategorii. W hali sportowej można było zjeść domowe wypieki przygotowane między innymi przez nasze gimnazjalistki i wypić kawę czy herbatę, a w sali widowiskowej obejrzeć występ z okazji Dnia Świętego Partyka. Uczniowie klasy IV c wspaniale zaprezentowali taniec irlandzki i piosenki w języku angielskim. W sali nr 2 Kuba Pendowski cierpliwie uczył dzieci origami, a Celina i Martyna malowały twarze. Rozgrywki w hali trwały ponad trzy godziny. Uważnie sędziowali: Katarzyna Pasierbik, Nikola Romanowska, Krzysztof Wiśniewski, Bartek Lesiak, Jakub Waligórski, Adam Roszkowski i Michał Milej. Sędziom i 88 uczestnikom gratulujemy wytrwałości! Dziękujemy wszystkim za udział w naszej kolejnej sportowej imprezie. Zwycięzcom pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, i wicewójt, pan Grzegorz Banaszkiewicz, wręczyli puchary, medale i medale ufundowane przez Wójta Gminy Leszno. Odbyła się też loteria dla wszystkich uczestników. 40 osób wyszło z turnieju z nowymi piłkami zakupionymi przez szkołę. Nad całością czuwał p. Krzysztof Romanowski, nauczyciel wychowania fizycznego. Wyniki XIV Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego


16 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Święty Patryk to patron Irlandii.

Tradycja obchodzenia tego dnia rozpoczęła się w IX w., a huczne obchodzenie irlandzkiego święta przyjęło się właściwie na całym świecie, również w Polsce. W naszej szkole od kilku lat świętujemy Dzień Świętego Patryka. Nasza szkoła w tym dniu robi się zielona. Możecie też obejrzeć prace uczniów związane ze Świętym Patrykiem, Irlandią i językiem angielskim. W tym roku uczniowie klasy 4c na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów pod okiem p. Marty Ochmańskiej przygotowali występ, który przybliżył uczniom naszej szkoły życie Świętego Patryka, a także tradycje i zwyczaje związane z Irlandią. Na koniec klasa 4c zaprezentowała krótki pokaz tańca irlandzkiego. W przygotowania przedstawienia zaangażowały się uczennice klasy II oddziału gimnazjalnego, które wspierały uczniów nie tylko swoimi pomysłami, ale także dobrą radą i uśmiechem. Wszyscy uczniowie spisali się na medal, a ich występ mogli następnego dnia obejrzeć dumni rodzice podczas Turnieju Tenisa Stołowego. Happy Saint Patrick’s Day!


Dzień Przedmiotów Ścisłych

Dzień Matematyki – został ustanowiony 12 marca , aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tej czasami trudnej dziedziny. Data tego święta wzięła się z popularnego 'liczę do trzech!': 1 2 3. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku. W naszej szkole obchodziliśmy nie tylko święto matematyki, ale też święto wszystkich przedmiotów ścisłych. Uroczystości odbyły się 14 marca, w dzień Liczby Pi. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na drugiej godzinie lekcyjnej klasy 0-3 edukacji wczesnoszkolnej, a na trzeciej i czwartej pozostali. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki, a także hasła reklamowe o matematyce. Wzięły udział w grach i zabawach matematycznych. Przekonały się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. W klasach starszych ogromnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne prezentowane przez uczennicę klasy 7b. Wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.


Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie zaprasza wszystkich Miłośników sportu na XIV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 17 marca 2018 r. Zapisy w dniu zawodów, od 9.00 do 9.50. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00. Szczegóły na załączonym plakacie i w regulaminie .
15 marca 2018 r.o godz. 16.30 zapraszamy Rodziców na zebrania poświęcone wynikom Dzieci w nauce i zachowaniu.
Zbiórka makulatury

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W dniach 05.03 - 06.04. 2018 r. Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę makulatury. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na organizację XV Majówki Zaborowskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Uwaga! Uwaga! Samorząd Uczniowski ogłasza akcję „Opatrunek na ratunek”. Przez cały marzec będziemy zbierać opatrunki potrzebne dla szpitali w Afryce!

Przyda się każdy bandaż (dziany, elastyczny) gazy (jałowe, niejałowe), kompresy (jałowe, niejałowe), plastry opatrunkowe,chusteczki, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Zachęcamy gorąco do wsparcia akcji! Dary należy zapakować w torebkę i przekazać do naszego opiekuna p. Katarzyny Stańczuk

czas trwania akcji: 1-29 marca 2018


Obchodami Święta Patrona Szkoły zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości


15 lutego 2018 r. społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru, po raz pierwszy przy dźwiękach werbli. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru i zaprzysiężenia nowych członków pocztu sztandarowego. Uczniowie klasy III – asystujące Martyna Szydłowska i Natalia Marona i chorąży Antoni Harasimiuk – przekazali sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom – Marii Kowalskiej, Danucie Nietubyć z klasy VI b oraz Łukaszowi Skorupskiemu z klasy VII a. II część uroczystości – III Festiwal Pieśni Powstańczej - przygotowały panie Wioletta Dziedzic i Monika Strakowska. Na początku prowadząca przypomniała zasady konkursu i przedstawiła komisję, która czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 - III, IV - VI , kl.VII i oddziały gimnazjalne. Przedstawiciele klas w pięknych strojach powstańców znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. Warto podkreślić, że komponowanie i wykonywanie pieśni w okresie poprzedzającym wybuch powstania i podczas jego trwania wymagały nie lada odwagi. Władze carskie w Królestwie Polskim były na ich punkcie szczególnie wyczulone, obawiając się, zresztą i słusznie, ich niezwykłej siły w pobudzeniu uczuć patriotycznych Polaków. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki: w kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli przedstawiciele kl. III b z wychowawczynią p. Renatą Rykowską, II miejsce kl. I a z wychowawczynią Wiolettą Dziedzic i III miejsce kl. I b z p. Bogusławą Ciupą. W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. VI b z wychowawczynią p. Lilianą de Vacqueret, II miejsce kl. IV b z wychowawczynią p. Moniką Spychalską i III miejsce kl. IV c z p. Dorotą Dziedzielą. W kategorii III Grand Prix zdobyła kl.VII a z wychowawczynią p. Edytą Sawicką-Miodek, II miejsce kl. II gimnazjum z wychowawczynią p. Hanną Łukasik i III miejsce kl. III gimnazjum, której wychowawcą jest p. Marcin Pietrzak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Festiwalu, a zwycięzcy - pamiątkowe puchary. Festiwal już po raz trzeci miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej uczniów oraz oddanie hołdu powstańcom poległym w obronie wolności, cieszymy się, że powoli staje się tradycją w naszej szkole. Na zakończenie pani Wicedyrektor podziękowała uczniom, wychowawcom, organizatorom, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie Święta Patrona Szkoły. Obecni na uroczystości odśpiewali hymn państwowy, a przy dźwiękach werbli, na których grali Dominik Denis z kl. VI b i Jan Toczyski z kl. V a, poczet sztandarowy został wyprowadzony. Taką piękną uroczystością rozpoczęliśmy cykl obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bezpieczne ferie zimowe 2018​

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 15​ do 28​ stycznia 2018 r.

Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe


Ferie zimowe 2018 w naszej Gminie​


Szczegóły na stronie Gimny Leszno

Wyniki konkursu plastycznego „Pan Mróz”

I miejsce:

Helena Szłyk (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Szymon Stroiński klasa 1b (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

II miejsce:

Mateusz Rowiński (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Gabriela Szytniewska (Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zaborowie)

Stanisław Stańczykowski 1b(Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

III miejsce

Gabriela Siwek (Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie)

Karolina Stanuch 1a (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

Magdalena Kaczorowska 1b (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)


20 stycznia 2018 r. (podczas ferii zimowych) odbędzie się Rajd Styczniowy w hołdzie Powstańcom Styczniowym

Zapraszamy w imieniu Organizatorów:

https://www.facebook.com/events/427687697646756/
Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w osiemnastej edycji Góry Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. W wyniku akcji trwającej w okresie od 4 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. zebraliśmy 332 zł.

Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wiele radości, miłych spotkań rodzinnych przy wigilijnym stole, wytchnienia od codzienności, spokoju, zdrowia i ... cudownych prezentów.

Niech nadchodzący Nowy 2018 Rok spełni Wasze marzenia i będzie pełen pomyślności w nauce, pracy i życiu osobistym.


Jasełka

22 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie - Jasełka. Na scenie podziwialiśmy tym razem talenty aktorskie i wokalne Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Uczniów klasy II. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyń - Pani Małgorzaty Cwynar i Pani Agnieszki Lasockiej - wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w akcji Okaż serce - świąteczna paczka. Artykuły spożywcze i środki czystości zostały przekazane 13 potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
Wyniki konkursu recytatorskiego o tematyce bożonarodzeniowej.

Kategoria 0-1

I miejsce-Franek Wereski

II miejsce-Magdalena Kaczorowska i Nadia Rusztecka

III miejsce – Karolina Stanuch i Maja Łyskowa

Kategoria 2-3

I miejsce-Aleksandra Stolarska

II miejsce – Julia Religa i Laura Jasińska

III miejsce – Gabriela Jankowska i Lena Zakrzewska


Przewidywane osiągnięcia dziecka kończącego naukę w oddziale przedszkolnym

Konkursu na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe

miejsce I

Karolina Stanuch kl. 1a

Filip Malarowski kl. 3a

miejsce II

Nadia Rusztecka kl. 1b

Magda Mostek kl. 5b

miejsce III

Filip Wojtczak kl. "0"

Mateusz Smętek kl. 6b

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!
Mikołajkowa niespodzianka dla naszych Uczniów. Ogłaszamy ten tydzień (od 4 do 8 grudnia) tygodniem wolnym od prac domowych.


12 grudnia 2017 r. (wtorek) zapraszamy Rodziców na zebranie:

16.30 - oddział przedszkolny,

W tym dniu organizujemy także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.
Góra Grosza


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w osiemnastej edycji Góry Grosza pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Akcja będzie trwała w okresie od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. na terenie naszej szkoły. Wolontariusze będą zbierać przekazane grosze podczas przerw przez cały okres trwania akcji.


24 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia.


W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. W salach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, a sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”, w której każde dziecko mogło pochwalić się swoim przyjacielem, a każdy miś otrzymał medal.
22 listopada 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Kredki.


Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek oraz sposoby ich użycia, eksperymentowały z kolorami, przeliczały i klasyfikowały kredki wg ustalonych cech, układały z nich obrazki. Nie zabrakło zagadek słownych, „Bajki o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu”,  tańców przy piosence Kolorowe kredki, zabaw ruchowych oraz barwnych prac plastycznych. Zajęcia zakończyły się wręczeniem dyplomów. Tak wesoło spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych…
Bądźmy bezpieczni na co dzień


17 i 24 listopada Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Serdecznie dziękujemy Panu Rektorowi i Prowadzącym. .
22. 11.2017 r. oddział przedszkolny i klasy 1-3 brały udział w spotkaniu z panią Barbarą Szelągowską – autorką książek dla dzieci, ilustratorką panią Moniką Jędrychowską oraz stonogą Jadzią.


Podczas spotkania autorskiego  dzieci  bawiły się ze stonogą przy muzyce, odgadywały zagadki tematyczne, poznały znaczenie słów: pisarz, ilustrator, drukarnia, księgarnia oraz utrwalały zasady korzystania z  książek. Na koniec każdy uczeń dostał książeczkę z dedykacją od autorki i ilustratorki. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie.

16 listopada 2017 r. w godz. 16.30 - 18.30 zapraszamy Rodziców na spotkania indywidualne z Nauczycielami.


Apel o pomoc dla Dominika


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Do 30 listopada trwa akcja zbiórki makulatury. Pieniądze z jej sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chłopca z guzem mózgu - małego Dominika. Makulaturę można przynosić do szkoły, bądź samodzielnie zorganizować jej sprzedaż w punkcie skupu i wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców: 05 1240 2164 1111 0010 4489 4356 z dopiskiem "Dla Dominika". Prosimy o przyłączenie się do akcji.Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!


W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w akcję „Kość i kocyk”. Nasza szkoła od kilku lat wspomaga schronisko dla zwierząt w Lesznie . Jesteśmy przekonani, że nasza tegoroczna zbiórka będzie dużym wsparciem dla przebywających w schronisku zwierząt. Prosimy o przekazywanie darów do opiekuna p. M. Słomki. Oczekujemy na: suchą karmę, puszki, smycze, zabawki. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i serce. Akcja trwa od 06.11.2017 r. do 30.11.2017 r.

Święto Niepodległości


10 listopada w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej temu wydarzeniu. Obejrzeli piękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek i p. Urszuli Cygi. Po uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posadzili na klombie przed szkołą jarzębinę, upamiętniając po raz trzeci rocznicę odzyskania niepodległości. Znicze zapłonęły tym razem przy kopcu usypanym niedaleko naszej szkoły w 1928 r. przez Uczniów i Nauczycieli dla uczczenia 10. rocznicy. ​11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości w Lesznie. Martyna Szydłowska,Oliwia Kazimierczak, Hanna Wereska, Wiktoria Kopeć, Adam Roszkowski i Jan Bargieł jako reprezentanci szkoły ​pod opieką p. Katarzyny Stańczuk i p. Dyrektor Liliany de Vacqueret wzięli udział we Mszy Św. i w uroczystościach na placu przed Urzędem Gminy Leszno.Audycja muzyczno-taneczna


27 października Uczniowie klas 0 - IV wzięli udział w audycji muzyczno-tanecznej "Wędrówki po regionie Mazowsze". Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "Tęcza Radzików" i Zespołowi Pieśni i Tańca "Tęcza" za występ w naszej szkole.Festiwal Żytniego Chleba


26 października Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Festiwal Żytniego Chleba.

Przeczytaj sprawozdanie Organizatora. Obejrzyj zdjęcia z festiwalu

19 października 2017 r. o godz. 16.30 zapraszamy Rodziców na zebranie.


Informacja Rady Rodziców - ubezpieczenie


Aby poznać ofertę NNW, prosimy o wejście na stronę www.ubezpieczenia.nau.pl i użycie hasła uludicetyn.

warunki oferty

20 września Dzieci z oddziału przedszkolnego w Zaborowie po raz pierwszy świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.


W tym dniu wszystkie Dzieci dotarły do szkoły z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło również przepysznego tortu. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim Przedszkolakom i wręczyła piękne książki na pamiątkę tego święta. Dzieci otrzymały również medale upamiętniające Dzień Przedszkolaka. Zgodnie z tradycją wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.14 września 2017 r. o godz. 17.00 - zebrania z Rodzicami.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Od 4 września w Szkole Podstawowej imienia Powstańców 1863 Roku w Zaborowie uczy się 320 uczniów. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018 pani dyrektor, Liliana de Vacqueret, przywitała dzieci i młodzież oraz ich rodziców i bliskich. Zgromadzonym w hali sportowej przedstawiła grono pedagogiczne, opowiedziała o zmianach wynikających z reformy edukacji, remontach w budynku szkoły oraz życzyła sukcesów i wytrwałości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym roku reaktywowano oddział przedszkolny, utworzono dwie klasy siódme, pozostawiono także dwa oddziały gimnazjalne, które będą funkcjonować do 2019 roku. Spotkania z rodzicami zaplanowane już na 14 września przyniosą kolejne ważne informacje dotyczące życia naszej szkolnej społeczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

4 września 2017 r. o godz. 9.00 w sali sportowej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy Uczniów i Rodziców.