Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w ZaborowieAKTUALNOŚCI

8 czerwca zapraszamy na XVI Majówkę Zaborowską.

Start - godz.12.00.
Wyniki konkursu „Mam talent”

Klasy 0 – 3

I miejsce – Gabriela Dziewulska i Jan Rutkowski kl.1a, Julia Religa kl.3

II miejsce – Nela Jędrych kl.1b, Franek Wereski kl.2a

III miejsce – Aleksandra Kubacka kl.1b, Maja Ustaszewska kl.3

Klasy 4 – 8 i gimnazjum

I miejsce – Maja Wicik kl.4c, Jankowska Gabriela kl.4a, Zofia Kowalska kl. 6. Maria Kowalska kl.7

II miejsce – Magdalena Głowacka kl.5b, Oliwia Poddenek kl.5c

III miejsce – Kacper Sokołowski kl.7 wraz z partnerką Weroniką Bukat, Michał Kaźmierczak kl.6

Wszyscy laureaci wystąpią na Majówce Zaborowskiej 8 czerwca 2019r.
16 maja 2019 r. - zebrania z Rodzicami. Temat główny: oceny przewidywane na koniec roku szkolnego.

Oddział przedszkolny – godz.16.30,

Klasy I – VI – godz. 17.00,

Klasy VII – VIII i III gimn. – godz. 17.30.

Komunikat z 25 kwietnia 2019 r.

Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.


Drodzy Uczniowie, Rodzice i Sympatycy naszej szkoły, życzymy Wam pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość. Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie


Szanowni Państwo, w naszej szkole od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania będzie trwał strajk, za którym opowiedziało się 91% pracowników.Gmina Leszno: infomacja w sprawie planowanego strajku w szkołach i przedszkolach

Przypominamy informacje, które przekazali wychowawcy na zebraniach 21.03.2019 r: - 8 i 9 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Msze Święte w Kościele w Zaborowie :

dla klas 0 - IV - 10.45,

dla klas V - VIII i oddziału gimnazjalnych - 12.00.

Przywozy i odwozy jak dotychczas oraz dodatkowo przywozy:

Wąsy  - 9.50, 11.10,

Wólka - 10.20, 11.40,

Odwozy:

Wólka - 12.00,

Wąsy - 12.30.

- Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych to 10,11,12 kwietnia (dni egzaminów gimnazjalnych) oraz 15, 16, 17 kwietnia (dni egzaminów ósmoklasisty).

Postaramy się zapewnić uczniom opiekę w godzinach, jak dotychczas.
Zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnegoHarmonogram rekrutacji dla oddziałów przedszkolnych

zarządzenie nr 10/2019 Wójta Gminy Leszno w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

Oświadczenie o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Leszno

Oświadczenie rodzica(ów)/prawnego(ych) opiekuna(ów) o zatrudnieniu/nauce/działalności gospodarczej /prowadzeniu gospodarstwa rolnego obojga rodziców/rodzica samotnie wychowującego dziecka*

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka* oraz o niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem

Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie
Podczas turnieju tenisa stołowego 30.03.2019 r. uczestnicy mogli po raz pierwszy wziąć udział w zorganizowanych przez "Klub Gier bez Prądu" zajęciach z wykorzystaniem gier planszowych i gier elektronicznych. Serdeczne podziękowania dla Klubu!
Przedstawiamy wyniki VX Zaborowskiego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 30 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie. Nagrody dla Zwycięzców ufundował Wójt Gminy Leszno p. Grzegorz Banaszkiewicz.

Kategoria: Dzieci do lat 10

I miejsce – Michał Maj

II miejsce – Aleksander Połeć

III miejsce – Alek Pawluk

Kategoria: Dziewczęta 11-15

I miejsce – Amelia Przybylska

II miejsce – Kornelia Kowalska

III miejsce – Zofia Budzinska

Kategoria: Chłopcy 11-15

I miejsce – Wojtek Żychliński

II miejsce – Mikołaj Adamiec

III miejsce – Kacper Pływaczewski

Kategoria Open – Kobiety

I miejsce – Karolina Nowak

II miejsce – Patrycja Żuk

III miejsce – Jolanta Kąpińska

vKategoria Open – Mężczyźni

I miejsce – Marek Borowski

II miejsce – Rafał Nowak

III miejsce – Jarosław Malinowski

Dziękujemy p. Tomaszowi Denisowi za poprowadzenie turnieju, Dyrektorowi Świetlicy w Zaborowie i Nauczycielom za pomoc w organizacji, Wolontariuszom za zaangażowanie w przeprowadzenie rozgrywek i przygotowanie kawiarenki, a p. Agnieszce Kowalskiej za obsługę fotograficzną turnieju. Dziękujemy za przygotowanie plakatu absolwentce naszej szkoły – p. Dobrosławie. Plakaty wydrukowano dzięki uprzejmości firmy V8 Druk.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Miłośników tenisa stołowego na XV Zaborowski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 30 marca 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie. Szczegóły dotyczące zapisów i zasad znajdują się w regulaminie.


Wycieczka do krainy pisanek

20 marca klasy 2 b i 3 wraz z oddziałem przedszkolnym wzięły udział w warsztatach „ Pisanki wielkanocne” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Pani kustosz interesująco opowiedziała uczniom o dawnych zwyczajach wielkanocnych. Pokazała tradycyjne wzory pisanek. Potem dzieci miały możliwość ozdobienia drewnianych jaj według poznanych wzorów i własnych pomysłów. Inwencja twórcza kwitła. Pisanki zachwycały kolorami…szkoda, że warsztaty tak szybko się skończyły….
Wyniki konkursu „Wiosenny ogród”

I miejsce – Wiktoria Kisiel kl.1b, SP w Zaborowie

Anna Dudkiewicz Oddział Przedszkolny SP

II miejsce – Maksymilian Niewiadomski kl.1a. SP

Kinga Pietraszewska Oddział Przedszkolny SP

III miejsce – Julek Szłyk – Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Marta Wodarczyk – Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie

Amelia Szarek - Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie


ZBIÓRKA MAKULATURY!! Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!! W okresie 01.03 do 31.03 odbędzie się zbiórka makulatury. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na organizację Majówki Zaborowskiej 2019.
21 marca 2019 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

oddział przedszkolny – 16.30,

klasy I – VI – godz. 17.00,

klasy VII – VIII i III gimn. – godz. 17.30.
W pierwszym tygodniu marca klasy 1-3 i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-przyrodniczych „ Tajemniczy świat owadów: pszczoły i mrówki”. Uczniowie dowiedzieli się wielu fascynujących wiadomości o życiu tych owadów, obejrzeli z bliska PRAWDZIWE mrowisko z jego ŻYWYMI mieszkańcami! Zobaczyli, jak wyglądają rozwój pszczoły i mrówki od jajeczka do dorosłej postaci, obejrzeli model ula i narzędzia pszczelarza. Przyjrzeli się plastrom miodu i spróbowali tego specjału, był nawet taki z domieszką czekolady. Uczniowie mogli także przymierzyć prawdziwe, pszczelarskie, kapelusze z ochronną siatką. Na koniec przygotowali małą niespodziankę dla mam. Bardzo im się podobały takie „słodkie” zajęcia.


Moje pierwsze kolonie!

wyjazd w terminie; 16-21.07. 2019- brak wolnych miejsc

wyjazd w terminie; 22-27.07. 2019
14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Samorząd Uczniowski zadbał, aby w tym dniu nie zabrakło wrażeń. Uczniowie mogli przekazać miłe słowa swoim sympatiom za pomocą poczty walentynkowej, a na przerwach mogli skorzystać z fotobudki i uwiecznić miły czas zdjęciami. Zainteresowania nie brakowało. Każda klasa otrzymała również balonik w kształcie serca. Nasza ciężka praca została nagrodzona miłymi słowami i uśmiechami. Cieszymy się, że mogliśmy umilić kolejny dzień w naszej szkole. Zapraszamy do galerii.

Marta Ochmańska


Bezpieczne ferie zimowe 2019


Drodzy Rodzice i Uczniowie! Przed Wami kilka ważnych rad, jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii zimowych. W tym roku szkolnym trwają one od 28 stycznia do 10 lutego 2019 r.. Życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego odpoczynku!

Bezpieczne ferie zimowe na stoku

Bezpieczne ferie zimowe – numery alarmowe

Bezpieczne ferie – porady dla Rodziców

Bezpieczne ferie zimowe – podstawowe zasady


21 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i przypomnieniem przez p. Dyrektor okoliczności powstania szkoły i nadania jej imienia Powstańców 1863 Roku. W tym dniu, zgodnie z ceremoniałem, zostali zaprzysiężeni nowi członkowie pocztu sztandarowego. Pani Liliana de Vacqueret podziękowała dotychczasowym członkom za wspaniałą pracę na rzecz szkoły, za oddanie, dyspozycyjność i życzyła, by zdobyte podczas pełnienia tej funkcji doświadczenia, zaowocowały pięknymi, społecznymi postawami w ich dalszym życiu. Kolejnym punktem programu był wzruszający występ uczniów klasy 8 a i III gimnazjum poświęcony powstaniu styczniowemu, przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Sawickiej-Miodek. Ostatnim elementem uroczystości był IV Festiwal Pieśni Powstańczej zorganizowany przez p. Wiolettę Dziedzic i p. Monikę Strakowską. Wszystkie klasy miały okazję zaprezentować swoje talenty wokalne przy dźwiękach narodowych pieśni patriotycznych. Na początku prowadząca przypomniała zasady konkursu i przedstawiła komisję, która czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. 0 - III, IV - VI , kl.VII, VIII i oddział gimnazjalny kl. III. Przedstawiciele klas w odświętnych strojach znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. Warto podkreślić, że komponowanie i wykonywanie pieśni w okresie poprzedzającym wybuch powstania i podczas jego trwania wymagały nie lada odwagi. Władze carskie w Królestwie Polskim były na ich punkcie szczególnie wyczulone, obawiając się, zresztą i słusznie, ich niezwykłej siły w pobudzeniu uczuć patriotycznych Polaków. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki: w kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli przedstawiciele kl. II a z wychowawczynią p. Wiolettą Dziecic, II miejsce kl. I a z wychowawczynią Anną Połeć i III miejsce kl. I b w wychowawczynią p. Renatą Rykowską. W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. IV b z wychowawczynią p. Joanną Buniowską, II miejsce kl. IV b z wychowawczynią p. Agnieszką Krogulec i III miejsce kl. V b z wychowawczynią p. Moniką Spychalską. W kategorii III Grand Prix zdobyła kl. VII z wychowawczynią p. Lilianą de Vacqueret, II miejsce – klasa VIII b z wychowawczynią p. Ewą Karaszewską, III miejsce przypadło kl. III gimnazjum z wychowawczynią p. Hanną Łukasik . Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dla wszystkich klas przygotowano dyplomy. Festiwal już po raz czwarty miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej uczniów oraz oddanie hołdu powstańcom poległym w obronie wolności. Cieszymy się, że staje się tradycją w naszej szkole. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała uczniom, wychowawcom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Święta Patrona Szkoły. Obecni na uroczystości odśpiewali hymn szkoły, a przy dźwiękach werbli, na których grali Dominik Denis z kl. VII i Jan Toczyski z kl. VI a, poczet sztandarowy został wyprowadzony. Przepiękne zdjęcia z uroczystości wykonała p. Agnieszka Kowalska.


Informujemy, że 9 stycznia 2019 r. został zainstalowany zewnętrzny czujnik czystości powietrza, który nasza szkoła otrzymała w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundację Aviva „Wiem, czym oddycham”. Wyniki pomiaru można odczytać na stronie airly. eu


Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodzinnym w zdrowiu, spokoju i życzliwości, realizacji zamierzonych celów, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy


Piękne „Jasełka” w wykonaniu Uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do galerii na wspomnienie tej wspaniałej uroczystości, której głównym organizatorem była Pani Katarzyna Stańczuk.


Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za udział w akcji „Okaż serce - świąteczna paczka”. Przygotowaliśmy 30 paczek dla rodzin. Artykuły spożywcze i środki czystości zostały przekazane 10 potrzebującym rodzinom z naszej parafii.


Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, konkurs "Wiem, czym oddycham" prowadzony przez Fundację Aviva został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie znalazła się na 16. miejscu wśród 100 lokalizacji, które otrzymały największe poparcie w głosowaniu internetowym. Jest jeszcze druga dobra wiadomość - w rankingu szkół jesteśmy w Top 50, czyli do naszej szkoły trafi także wewnętrzny sensor jakości powietrza! Zostanie on osobiście przekazany przez jednego z agentów ubezpieczeniowych pracujących w okolicy lub przesłany pocztą na adres szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w projekt, który zwiększa świadomość o szkodliwości smogu dla zdrowia. To Wasze głosy zadecydowały o zwycięstwie szkoły w konkursie.
3 grudnia 2018roku z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl.1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Hulakula – Rozrywkowego Centrum Miasta w Warszawie.


Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji W-F w kręgielni grając i poznając tajniki gry w kręgle, co sprawiało im wiele radości i oswajało ze zdrową rywalizacją podczas zabawy. Po sportowych zmaganiach mogli się wyszaleć w kosmicznej sali zabaw korzystając z licznych zjeżdżalni, basenów z kulkami, ścianek wspinaczkowych, rakiet, latających spodków czy czteropoziomowych labiryntów. Tę mikołajkową wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż uczniowie wrócili z niej zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza oraz klasę IV b „Zostań Świętym Mikołajem”.

W okresie od 3.12 do 18.12 będziemy prowadzić zbiórkę nowych zabawek, które przekażemy małym pacjentom z oddziału pediatrycznego w Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji, z góry dziękując za okazaną pomoc. Wspólnie możemy umilić dzieciom Święta. Zabawki można przynosić do p. J. Buniowskiej i p. M. Słomki.
Oferta wyjazdu zimowego dla Uczniów

Przedstawiamy ofertę Biura Turystyczno-Usługowego "Makalu" - wyjazd do Białki Tatrzańskiej w terminie od 26.01.2019 r. do 02.02.2019 r.

Oferta zimowiska

Informacje o wyjeździe
26 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji w szkole zrobiło się "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciom na przerwach i lekcjach. Wszyscy uczniowie z misiami otrzymali plakietki przyjaciół pluszowych misi i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Nie tylko nasi najmłodsi uczniowie świętowali ten dzień. Również młodzież przypomniała sobie o dziecięcych czasach i przyniosła swoje ulubione maskotki. Nasz oddział przedszkolny także hucznie celebrował święto misi. Maluchy miały spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dzieci zostały uhonorowane plakietkami i puzzlami z misiami. Za nami kolejny fajny dzień, który przypomniał nam o tym, że nieważne, czy to jutro, czy to dziś, ale wszystkim jest potrzebny miś :) Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za bycie z nami.

Samorząd Uczniowski
22 listopada 2018 r. zapraszamy Rodziców na zebrania:

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I – VI

17.30 - klasy VII – VIII i III gimn.

Tematy główne – wyniki w nauce i zachowaniu, fonoholizm.


Góra Grosza

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W dniach 23.11.2018- 21.12.2018 Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję „Góra Grosza”. Zebrane pieniążki będą przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnych rodzinach. Prosimy o wsparcie akcji. Zbieramy drobne monety: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr. Wolontariusze będą zbierać datki podczas wszystkich przerw w szkole. Dziękujemy !


My i Niepodległa

9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Bijemy rekord dla Niepodległej". O godz. 11.11 uczniowie polskich szkół w kraju i za granicą odśpiewali hymn państwowy. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii. Rozstrzygnięto także konkurs "Życzenia dla Niepodległej". Wyróżnienia - nagrody książkowe otrzymali:

kl. I a - Laura Birek, Maksymilian Niewiadomski, Hubert Skrzyński

kl. I b - Martyna Dudkiewicz, Nela Jędrych, Aleksandra Kubacka

kl. I c - Lena Skalska, Bartosz Skalski, Julia Bieńczak

kl. II a - Karolina Stanuch, Franciszek Wereski, Maja Pszenna

kl. II b - Barbara Jakubik, Magdalena Kaczorowska, Natalia Wąsik

kl. III - Julia Religa, Dagmara Kosińska, Nikola Jaskulska

kl. IV a - Jakub Siwek, Patryk Waligórski, Aleksander Bocheński

kl. IV b - Wiktoria Pytlakowska, Magdalena Sumińska, Michalina Pytlakowska

kl. IV c -Julia Ptaszyńska, Paulina Głowacka, Maja Wicik

kl. V a - Magdalena Dudkiewicz, Olena Rybak, Patrycja Bogucka

kl. V b - Julia Straczuk, Szymon Wdowiarek, Eliza Regulska

kl. V c - Zuzanna Jankowska, Oliwia Ociesała, Julia Adamczewska

kl. VI a - Michał Marszałkowski, Szymon Regulski, Katarzyna Dudkiewicz

kl. VI b - Hubert Góral, Dominika Król, Paulina Bochińska

kl. VII - Maria Kowalska, Martyna Czerniawska, Maciej Kajak

kl. VIII a - Mikołaj Dyczka, Jan Lesiak, Adam Roszkowski

kl. VIII b - Aleksandra Dziewulska, Maciej Sokołowski, Wiktoria Kopeć

kl. III gimn. - Katarzyna Pasierbik, Mateusz Kowalczyk, Dominika Bluhm

Gratulujemy :)
Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018 r.:

- udział w akcji „Bijemy rekord dla Niepodległej” - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 11.11;

- rozstrzygnięcie konkursu „Życzenia dla Niepodległej”;

- akcja „ W naszej szkole każdym oknie - biało-czerwona”.

11 listopada 2018 r.:

- występ okolicznościowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w miejscowym kościele po mszy św. o godz. 10.00, zapalenie zniczy przy Kopcu wolności usypanym w 1928 r. przez społeczność szkolną.
A Ty, czy wiesz, czym oddychasz w naszej miejscowości?

Zagłosuj i zachęć innych do głosowania w II edycji konkursu „Wiem, czym oddycham”. Walczymy o czujnik jakości powietrza, a przede wszystkim o nasze zdrowie i czyste środowisko.

Link do głosowania - TUTAJ


Czekamy na Twój głos i dziękujemy za wsparcie!

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie, prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnegolist do pobrania
Akcja - 1000 KSIĄŻEK dla Szpitala Zachodniego w Grodzisku MazowieckimNasza szkoła w Zaborowie dołącza do akcji na rzecz dzieci. Zbieramy książki dla pacjentów Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Większość z nich to niemowlęta i dzieci do 2 roku życia. Kolejne 25% dzieci to przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pozostałe 25% to nastolatki. Docelowo zbiórka dotyczy nowych książek, ale jeśli jesteście w posiadaniu książek używanych lub literatury dla rodziców, to również z radością je przyjmiemy. Każdy, kto chciałby podarować książkę, proszony jest o przyniesienie jej do p. Wioletty Dziedzic (sala nr 5).


5 listopada uczniowie klasy 2b, 3 oraz Oddział Przedszkolny odbyli wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie wzięli udział w lekcjach historycznych pt.” Król wojownik” oraz „Królewska rodzina”.Spacerując po królewskich komnatach, uczniowie zobaczyli dzieła sztuki upamiętniające zwycięstwa króla Jana III. Dowiedzieli się z nich, jakiego rodzaju bronią posługiwał się król i jaką zbroję nosił. Rozwiązując zagadki, poznali nazwy miejsc, w których król stoczył zwycięskie bitwy, dowiedzieli się, jakimi cechami charakteru musi odznaczać się doskonały wódz, co król pisał w listach do królowej Marysieńki z wypraw wojennych i jak nazywał się jego ulubiony rumak. W trakcie spaceru po najstarszej części pałacu uczniowie poznali wszystkich członków rodziny królewskiej Dowiedzieli się, czym pałac różni się od zamku oraz jak królewska rodzina spędzała czas w Wilanowie. Poznali także, które pomieszczenie należało do króla, a które do królowej oraz policzyli, kto zajmował większą liczbę komnat – król czy królowa… To była niezwykła podróż w czasie.

Małgorzata Cwynar


1 listopada - Wszystkich Świętych (dzień wolny od zajęć)

2 listopada - dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych


"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję „Kość i kocyk”. Tak jak w latach ubiegłych chcemy wspomóc Zwierzakowo Gminy Leszno. Zwracamy się z prośbą o wsparcie nas w tym szczytnym celu i podarowanie np. suchej karmy, karmy w puszkach , kocyków, zabawek dla zwierząt. Akcja trwa od 29 października do 23 listopada. Przyniesione dary można przekazać do p. M. Słomki. Za udział w akcji uczniowie otrzymują dodatkowe punkty. Za życzliwość z góry dziękujemy.
Zebrania z Rodzicami - 18 października 2018 r. Temat główny – wyniki w nauce i zachowaniu.

16.30 - oddział przedszkolny

17.00 - klasy I a, I c, II, IV, V, VI

17.30 - klasy I b, VII, VIII, III gimnazjum

Zebrania w klasie III i IV c szkoły podstawowej odbędą się w późniejszych terminach.
Materiały dla Rodziców - Moje dziecko w sieci

Chroń dziecko w sieci przed szkodliwymi treściami

Nadmierne korzystanie z komputera przez dzieci i młodzież

Pomyśl, zanim wrzucisz

Twoje dziecko bezpieczne w sieci

Osiągnięcia dziecka kończących oddział przedszkolny w roku szkolnym 2018/2019
Informacja Rady Rodziców na temat ofert ubezpieczenia Dzieci w r. szk. 2018/2019

Informacja ogólna

Szczegóły oferty nr 1

Szczegóły oferty nr 2


20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Z tej okazji w oddziale przedszkolnym zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Symbolem tego dnia stały się kolorowe baloniki - wszystkie przedszkolaki można więc było spotkać z balonikiem w rączce. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku z przepysznym tortem. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się .


13 września 2018 r. (czwartek) o godz. 17.30 zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami. Temat główny – sprawy organizacyjne.

.


Organizacja pracy szkoły 3 września 2018 r. – w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Dowóz autokarem szkolnym – godziny bez zmian.

8.00 – Msza Święta w miejscowym kościele

9.00 – spotkanie ogólne w sali sportowej.

9.40 – spotkania z wychowawcami.

Dodatkowe odwozy autokarem szkolnym – 11.15 – na Wąsy, 11.45 – na Wólkę.

Pozostałe odwozy – godziny bez zmian.

Opieka w szkolnej świetlicy – do 17.30.